SQUAT Programı

Merhabalar 

Umarım ilk yazımdan sonra hemen squata başlamışsınızdır :) Bugünde sizlere squat yaparken kullanabileceğiniz sizin için squat setlerini belirleyen bir program tavsiye edeceğim.Play Store 'dan Squats diye arattığınızda karşınıza çıkan ilk program.
Sizin için gerekli squat sayısını ve bir defada kaç kere yapacağınızı size göre ayarlıyor.Bence çok kullanışlı ve beğenilebilecek bir program.Şu şekilde ki;

En üst kısımda şimdiye kadar yapmış olduğunuz toplam squat sayısını görebilirsiniz.Ben bu programı ilk başladığımdan beri kullanıyorum.İlk ayımın squatını sizlerle paylaşmak istedim.


 Sizin için squat setlerini ayarlayıp 6 set şeklinde programlıyor.
Bu normal seviyedeki bir set; Dinlenme zamanlarına özen gösterin.Kaslarınızı çok yormayın.Yoksa ciddi zararlar doğurabilir .


 Squatı bitirdikten sonra size 3 seçenek sunuyor.Çünkü bir sonraki günün setlerini sizin seçeneğinize göre düzenliyor.Eğer size kolay geldiyse bir sonraki basamağa geçiyorsunuz.Mesela 150 ise bir sonraki seviyede 170 lik program hazırlıyor.Yaptığınız squat sayısı normalse o seviyede devam ediyor.Zor geldiyse bir önceki seviyeye göre program hazırlıyor.


  Başladığınızdan itibaren sizin için bir tablo çıkarır.İki kısma ayrılır bir tarafında Squat sayınızı diğer tarafta yaktığınız kaloriyi hesaplar.


Kaç kalori yaktığınızı görebilirsiniz.


Umarım faydalı olmuştur.
Sevgilerle..

İLGİLİ YAZILAR