Le Soleil Şampuan

Merhabalar

Bugün ki yazım Le soleil güneş görmeyen saçlar için şampuan hakkında.Reklamlarda sıkça karşılaştığımız içeriğinde 5 Bitki ve 5 Mimeral içeren 10 etkili komple bakım sağlayan şampuan; saçlarını kıyafeti veya işi nedeniyle güneş ışığı ve oksijene hasret bırakan bayanlar düşünülerek üretilmiştir. Le Soleil Şampuan özel olarak üretilmiş formülü sayesinden güneş göremeyen saçlarınızın bakımını yapmak amacıyla yurt dışından Türkiye’ye ithal edilmiştir. Saçlarının bakımını yapmak isteyen bayanlar için tavsiye edilen Le Soleil Şampuan, güneş ışığı alamamış, havasız kalmış, cansız, zayıf, yıpranmış ve kırık saçlar için etkilidir. Tüm bu negatif etkiler saç derisini rutubetlendirmektedirler. Zamanla bu rutubet ve havasızlık nedeniyle bakteri oluşumu, kepeklenme, kaşıntı veya saç dökülmesi gibi sorunlarla karşı karşıya kalınabilir.

5 BİTKİ

      Biberiye: Saç derisini temizler.Biberiye bitkisi, özelliği nedeniyle saç derisinde temizlik sağlamaya yardımcı olur.


Aloe Vera: Saç köklerini besler.Saç hücrelerinin besin kaynaklarından biri de aminoasitlerdir. Aloe Vera bitkisi ise, aminoasitler açısından zengin bir kaynaktır. Bu zengin aminoasit kaynağı, saç hücrelerini besler.
Bezelye: Saç tellerini kalınlaştırır.Bezelye, antioksidan bakımından zengin bir bitkidir. Bu özelliğiyle yaşlanmayı geciktiren etkiye sahiptir. Saç köklerine nüfuz eden bezelye özü, saç tellerinin erkenden yaşlanıp zayıflamasını engeller. Saç tellerini kalınlaştırır ve saçlara hacim kazandırır.

Isırgan Otu: Yağ dengesini sağlar.Isırgan otu taşıdığı bileşenler sayesinde yağ dengesini sağlayarak saçların sağlığına kavuşmasına yardımcı olur. Yağ dengesi sağlanan saçlar kepeklenmeye daha dirençli hale gelir. Isırgan, saçların gürleşmesine ve saç tellerinin kalınlaşıp güçlenmesine de destek olur.


Çörek Otu: Saç tellerini kuvvetlendirir.Çörek otu, esansiyel yağ asitleri bakımından zengin bir bitkidir. Bu özelliğiyle saçları kuvvetlendirir, kırılmaları ve yıpranmaları önler. Çörek otunun içeriğindeki vitamin ve mineraller ise, saçın uzamasına yardımcı olur.

5 MİNERAL

Çinko: Saçların nem dengesini sağlar.Saçların nem dengesini sağlar. Sağlıklı bir saç derisi için gerekli dokuların oluşumuna katkıda bulunur.


Magnezyum: Saç köklerini güçlendirir.Kalsiyumla birlikte çalışan magnezyum, sağlıklı saçların gelişmesine yardımcı olur.


Bakır: Saç rengindeki bozulmaları engeller.Saç yapısının korunmasını sağlayan bakır, saçın orijinal ve sağlıklı dokusunu korumasına yardımcı olur.


Silis: Saç kaybını önlemeye yardımcı olur.Saç köklerini ve tellerini güçlendiren silis, bu özelliğiyle saç kaybını minumumda tutmaya yardımcı olur.


Demir: Saç derisindeki kan oranını dengeler.Saç derisindeki kan oranını dengelemeye yardımcı olan demir, bu özelliğiyle saçları köklerini güçlendirir ve saç dökülmesini engellemeye yardımcı olur.

Gelelim benim yorumlarıma;

Bence blogger olarak en önemli görevimiz ürünleri doğru şekilde kullanıp dürüst yorumlar yapmaktır.Ben Le soleil şampuanı kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu en etkili çözüm için ürünlerde belli bir süre kullanmak gerekir.Eğer o süre sonrasında ürün size iyi gelmemiş tam tersi kötü etkiler yaratıyorsa bırakmalısınız.
Ben 2 hafta boyunca şişenin yarısına geldim.İlk yıkamadan itibaren saçlarıma inanılmaz bir ağırlık yaptı..Normalde gün aşırı saçımı yıkarım.Le soleil şampuanı kullanmaya başladığımdan beri yani sabah saçımı yıkıyorsam aynı günün akşamına kalmadan aşırı bir yağlanma ve ağırlaşma yaptığını hissettim.
Ben şampuanın kesinlikle köpürmesinden yanayım.Köpürünce temizlendiğini hissediyorum.Le soleil şampuanda köpük adına hiç birşey yok.Yıkama hissi değilde saçıma yağ sürüyormuşum hissi verdi daha çok.(İlk yıkamadan son yıkamaya kadar aynıydı.)Kısacası ben Le soleil şampuanı beğenmedim.Beğenmediğim ürünü de tavsiye etmem.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.Sorularınız ve yorumlarınız benim için çok kıymetli.O yüzden yorum ve sorularınızı esirgemeyin :)

Sevgilerle..İLGİLİ YAZILAR

2 Yorum

21 Aralık 2015 17:07

Merak ediyordum yorumun beni yönlendirmiş oldu teşekkürler :)

Cevapla
avatar