Sudocrem Mucize Krem

 Merhabalarrr :)Sınavımın güzel geçmesi şerefine uzun süredir yazmaya üşendiğim çoğu blogger arkadaşlarımda gördüğünüz mucize kremin bendeki yerini anlatacağım :)   
Bu krem bir mucize. Neden mi ? Biz bayanların regl dönemlerinde 3-5 tane çıkan sivilcelerin,epilasyon sonrası ciltte oluşan kızarıklığın,güneş lekelerinin dermanı bu kremde.Ve sudocrem bebek bakım kreminin vaadleri de oldukça çok.Neymiş bu vaadler demeden ben size yazıyım :) 
         

  • Pişiklerde ,
  • Tahriş ve cild kızarıklığında ,
  • Kesikler ve sıyrıklarda ,
  • Küçük yanıklarda ,
  • Güneş yanıklarında ,
  • Egzema tedavisinde ve
  • Akne tedavisinde oldukça etkili bu kremin  halk dilinde pişik kremi olması çok komik.Oysaki  adı her derde deva krem olmalıydı :) Eczanelerde bulabileceğiniz bu kremin 60 gramı 13,50 tl.Aslında kutusunun küçük olması nedeniyle ben 60 gr alırken tereddüt etmiştim yetmez diye.Fakat alalı 1 ayı geçmesine rağmen kutusun sadece 1/10 unu anca kullanabildim.Az kullanımda sizde çok uzun süre dayandığını göreceksiniz.Krem yapısının kireç gibi beyaz olması nedeniyle yatarken sürmenizi tavsiye ederim.Aksi takdirde ev arkadaşımın bana verdiği tepki gibi bir tepkiyle karşılaşabilirsiniz  :) 


Sudocrem bebek bakım kreminin içeriğinde % 15.25 çinko oksit, koruyucu maddeler olarak % 0.48 sodyum benzoat ve % 0.008 oranında butylated hydroxy anisole maddeleri bulunmaktadır. Sudocrem Kortizon içermez. 
DAha çok sivilcelere faydası için bahsettiğimiz bu kremin adında da olduğu gibi bebekler için ne yararı olduğuna geçersek ; Bebişinizin cildinde oluşturduğu koruyucu bariyer ile pişiği önlemeye yardımcı olur. Sudocrem cildin korunma kapasitesini destekler, cildi korur ve sakinleştirir. Çocuk bezlerinin neden olduğu kızarıklığı ve pişiği önlemeyi sağlar.


Bebekler yorgunluk, hastalık ya da ağrı, annenin aldığı ilaçlar, ilgi gereksinimi, gaz sancısı ve pişik nedeniyle ağlarlar. Hem bebek, hem anne için önemli bir rahatsızlık kaynağı olan pişik, pek çok etkene bağlı olarak görülebilir ve her üç bebekten birinde pişiğe rastlanır. Kalkmış ve kızarmış bir görünümde, çocuk bezi olan bölgede bulunan pişik, bebeğinizin dışkısındaki bakteriler ve idrarındaki amonyaktan kaynaklanır. Hijyenik koşulların yetersizliği, bebek bezleri tenle teması, sıvı dışkılar, cildi tahriş edici maddeler pişik oluşumuna neden olur.


Okuduğunuz için teşekkür ederim :)

İLGİLİ YAZILAR

1 Yorum

3 Nisan 2015 04:40

Şuan bende kullanıyorum bunu canım 1 ayı tamamlayınca öncesi sonrası yapıp blogumda yazıdını yazıcam sende çok hüzel anlatmışsın :)

Cevapla
avatar