Garnier Çarpıcı Renkler Yoğun Kalıcı Krem Saç Boyası

Merhabalar :)

Sınavlar yüzünden kendimi çokkkk bıraktım sanırım.Sınav stresinden kurtulmak için yine değişime başvurdum.Ve uzun süredir gidemediğim gratise gittim.Ben bir mağazaya girdiğimde birşeylere bakarken başımda yardımcı olayım diye bitenleri hiç sevemedim gitti nedense.Alışveriş yapasım varsada gidiyor.Kısacası pek dolanmak istemedim hemen saç boyaları olan kısma geçtim ve rengi kapıp kasaya gittim. 
Kasaya gittiğimde 12,90 tutunca şaşırdım.Meğerse 1 alana 2. si 3.90 tlymiş.O derece hızlı bir alışveriş yaptım yani bakamadım bile :) Onlarında işi biliyorum ama çoğu çalışan ya azarlar gibi cevap verir yada insanın başına biterler hemen.Umarım gratis bu durumla ilgilenir.Diyorum ve ürüne geçiyorum :)
Boyanın içinden çıkanlar ;
1- Oksidan krem (oksijenli su içerir )
2-Krem saç boyası

                                         Kaş ve kirpikleri boyamak için kullanmıyoruz.! ) 

  
3-Boya sonrası bakım 

(Saçlardaki boyayı arıtıyoruz.Şampuanladıkta sonra durulayıp bu kremi saç köklerine uygulamadan uçlara doğru masaj yapıyoruz.Duruladıktan sonra işlemimiz tamamdır. )


 
4-Bir çift eldiven


ALERJİ TESTİ

Saç boyama ürünleri bazı durumlarda vahim sonuçlar doğuracak alerjik reaksiyonlara yol açabilirler. Eğer daha önce alerjik bir reaksiyon gösterdiyseniz boyama yapmayın. Riski minimize etmenize yardımcı olmak için her uygulamadan 48 saat önce deri alerji testini gerçekleştirmeniz önemlidir. Bir yün ipliğe ya da pamuklu çubuğa, bir plastik kaseye ve plastik kaşığa ihtiyacınız olacak.
 • 1. Boyar madde tüpünü açmak için kapağı açın ve ters çevirin. Tüp’ü sıkmadan ve açık ağzını yüzünüzden uzakta tutarak kapağın sivri ucunu şişenin ağzındaki mühre batırın.
 • 2. Plastik kasede, boyar madde’den küçük bir miktar ile şişe 1’deki oksidan kremi ( bir madeni para boyutunda) karıştırın.
 • 3. Boyar madde tüpünün  ve oksidan krem şişesinin kapaklarını tekrar sıkıca kapayın.
 • 4. Karışımdan çok az bir miktarı dirseğiniz iç tarafına sürün. Kurumasına izin verin. Uygulama yaptığınız bölgeyi 48 saat yıkamayın. Kalan karışımı Saç Teli testi için kullanın (bilgi için aşağıya bakın).
 • 5. Test bölgesini 48 saat boyunca kontrol altında tutun. Eğer bir reaksiyon oluşmazsa, boyamaya başlayabilirsiniz. Eğer bir kızarma ya da kızarıklık, yanma ya da kaşıntı oluşursa alerjik reaksiyon gerçekleşiyor olabilir, o zaman bu ürünü kullanmamalısınız.
 • SAÇ TELİ TESTİ (OPSİYONEL)

  Optimum zamanlamayı ve boyama sonucunu belirlemek için her boyamada saç teli testini uygulamanızı öneririz. Perma, düzleştirme gibi kimyasal bakımlar, önceki boyalar ve güneş etkisi aldığınız sonucu ve zamanlamayı etkileyebilir. Test için bir makasa, banta ve bir saate ihtiyacınız olacak.
  • 1. Yanlar, şakak bölgesi ya da alın bölgesi dışındaki bir yerden kökü ile birlikte yarım santimlik bir saç tutamı kesin ve saçı kök ucu açıkta kalacak şekilde bantlayın.
  • 2. Açıkta kalan kök ucunu alerji testi için ayırdığınız karışım ile tamamen kaplayın ve zamanı başlatın.
  • 3. Boyar madde tüpünün  ve oksidan krem şişesinin kapaklarını tekrar sıkıca kapayın
  • 4. 10 dakika sonra saçın kök ucunu kontrol edin. Eğer kök ucu istediğiniz renkte değil ise boyayı 5 dakika daha bekletin.
  Boyama esnasında yanma, kaşıntı ya da tahriş hissederseniz hemen bol suyla yıkayın ve boyayı saçınıza tekrar uygulamayın. Eğer nefes darlığı ya da solunum sıkıntıları yaşarsanız derhal bir doktora görünün. 
 • Bloğumu takip etmeyi unutmayın :)
 • Sevgilerle...İLGİLİ YAZILAR

2 Yorum

19 Şubat 2015 06:46

:))))) super uygunmus :)

www.kuzununannesi.com

Cevapla
avatar
19 Şubat 2015 09:18

Gratis mağazaları bazen çok uygun olabiliyor.Takip etmek lazım :)

Cevapla
avatar