Doğal Diş Beyazlatıcılar

Diş renklerimiz genetik olarak farklılıklar gösterir. Bazı kişilerde dişler doğuştan koyu renge sahip olabilir ya da sigara kahve gibi çok tüketilen bazı gıdalar nedeniyle dişler ve diş etleri koyu renkler alabilir. Kullanılan bazı ilaçlar da dişlerde koyu renge neden olurlar. Genellikle antibiyotikler koyu renkli dişlere yol açan ilaç türleridir. İçilen gıdalarda ve sudaki flour yoğunluğu da diş beyazlığında etkilidir.


Karbonat: Bilinen en popüler doğal diş beyazlatma malzemesidir. Dişleri beyazlatmasının yanı sıra ağızdaki bakterileri ve diğer mikroorganizmaları öldürür, ağızdaki plak tabakasını (diş taşı) temizler.Ağız yaralarının iyileşmesinde de kullanılabilir.Sofra TuzuKarbonat kadar güçlü olmasa da, sofra tuzu da bilinen diş beyazlatıcılar arasındadır. Ağızdaki bazı mikroorganizmaları öldürür. Anti bakteriyel özellikleri olmasına karşın, tüm bakterileri temizlemez. Yoğun konsantrasyonlu kullanımlarda, diş eti iltihabındaki ödemi azaltıcı etkisi vardır.

Gliserin: Gliserinin fazla bilinmeyen antibakteriyel etkisi vardır. Bakterilerin bulunduğu bir çözeltiye bir damla gliserin damlatıldığında, ortamdaki tüm mikroorganizma faaliyetlerinin durduğu görülmüştür.

1.Yöntem:Dişlerinizi beyazlatmak için, 1 tatlı kaşığı karbonatı, bir tutam tuzla karıştırarak içine birkaç damla sirke ekleyin.Diş fırçanızın üzerine sürerek, dişlerinizi fırçalayın.
2.Yöntem:Tuzlu suya zeytin koyarak bir müddet bekletin ve daha sonra bu suyla gargara yapın. Diş etleriniz güçlenecek ve diş eti kanamanız varsa ortadan kaldıracaktır.

Dişlerinizi beyazlatmak için asla limon suyu kullanmayın. Dişlerinize yarardan çok zarar verirsiniz.

İLGİLİ YAZILAR