Makyaj Ürünlerinin Kullanım Süresi


http://makyajligunler.blogspot.com.tr
Makyaj ürünlerimizin kullanım sürelerini bilmiyorsanız okumanızı tavsiye ederim (:

          İlk öncelikle makyaj ürünleri kokuyorsa veya rengi değişmişse kullanmayalım.Cildimiz bu ihmale gelmez !Makyaj malzemelerimizi alırken içeriklerine ve cildimize uygun olup olmamasına dikkat etmemiz gerektiğini biliyoruz ancak aynı şey son kullanma tarihleri içinde çok önemli!...
Zaten bizi buna sürükleyen en çokta kampanyalar.İndirimde hemen bi kaç tane almalıyım mantığı hepimizde var değil mi :) Ama işte bu düşünce bize farkında olmadan zarar veriyor.Her makyaj malzemesinin belli bir yaşam süresi var.Ürün açıldıktan sonra ısı,ışık vs. nedenlerden dolayı bozulabilir.Uzun süre aynı malzemeyi kullanırsak, ürünlerin içindeki kimyasallar cildi kötü etkilemeye başlayabilir. 

 Vazgeçilmez göz makyaj ürünlerimiz eyeliner, likit farlar ve maskara gibi ürünler;

  En tehlikeli olan ürünlerdendir. Çabuk bakteri topladıkları için gözünüze ciddi zararlar verebilirler. En fazla 6 ay kullanmanız gereken bu ürünleri sıksık değiştirin ve temiz kullanmaya dikkat edin. Aynı zamanda 6 aydan önce üründe renk değişimi,koku değişimi gibi farklılıklar hissederseniz kullanmaya devam etmeyin.
 
     Gelelim pudra, far, allık ve kuru olan diğer ürünler;

 Sıvı olanlara göre daha dayanıklıdırlar.. 2 yıla kadar dayanan bu ürünleri de kullanırken dikkat etmeniz gereken belli unsurlar var. Eğer normal kıvamından farklı duruyor ve değişik kokuyorsa bu ürünün bozulduğunu gösterir.Ayrıca kullandığımız süngerler bakteri üretiyor. Pudralar, doğru ve temiz kullanıldıkları takdirde iki yıla kadar dayanır. Fakat kullandığınız sünger ve fırçalar, bakteri oluşumuna neden olduğundan ister istemez pudranızın ömrü de kısalıyor. Altı ayda bir yenilemek en sağlıklısı..

     Fondöteniniz;

güneş veya sıcak bir ortama maruz kalıyorsa bu süre 6 aya kadar iner. Çünkü sıcak fondötenin bozulmasına ve içindeki yağla suyun ayrışmasına neden olarak ömrünün azalmasına neden olur.
  Kısacası güzel görünürken sağlımızada dikkat edelim (: 

İLGİLİ YAZILAR